Přípravka

Výsledky 12 ročníku memoriálu Václava Rejška, turnaje starších přípravek v halovém fotbale

19.02.2013 19:15

V hale byla nejlepší fotbalová přípravka Rokycan

Hala HK Rokycany byla 17.2.2013 dějištěm 12.ročníku Memoriálu Václava Rejška ve fotbale.Turnaj určený žákovským starším přípravkám organizoval SK Starý Plzenec.Osm přihlášených mužstev bylo rozlosováno do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým.Ve skupině A si nejlépe vedli mladí fotbalisté z Nýřan, spolu s nimi postoupil do semifinále i tým SK Smíchov Plzeň.Skupinu B vyhrály Rokycany, na druhém místě skončili hráči Dobříva.V prvním semifinále si Nýřany poradily s Dobřívem, druhý souboj o postup do finále mezi Rokycany a SK Smíchovem skončil bez branek.V penaltovém rozstřelu si nakonec postup zajistily Rokycany.Duel o bronz skončil úspěšně pro Dobřív, který zdolal SK Smíchov.Ve finále se radovali hráči Rokycan, kteří porazili 1 : 0 Nýřany a stali se vítězi Memoriálu Václava Rejška.Výsledky turnaje : Skupina A : Nýřany – Mýto 2 : 0, - Žákavá 1 : 0, - SK Smíchov 0 : 0, Smíchov – Mýto 2 : 0, - Žákavá 0 : 0, Žákavá – Mýto 1 : 0.Skupina B : Rokycany – Starý Plzenec 5 : 0, - Dobřív 0 : 0, - Strašice 0 : 0, Dobřív – Starý Plzenec 3 : 2, - Strašice 1 : 1, Starý Plzenec – Strašice 1 : 0.Semifinále : Nýřany – Dobřív 1 : 0, Rokycany – SK Smíchov 0 : 0 /6 : 5 na pokutové kopy/.Zápasy o konečné umístění : O 7.místo : Strašice – Mýto 1 : 0.O 5.místo : Starý Plzenec – Žákavá 1 : 0.O 3.místo : Dobřív – SK Smíchov 2 : 0.Finále : Rokycany – Nýřany 1 : 0.Nejlepší hráč turnaje : Daniel Bešta /SK Smíchov/, nejlepší brankář : Jakub Dvořák /Mýto/.

 Starý Plzenec 17.2.2013

Petr Liška Starý Plzenec

přípravka Plzeneckého SK na turnaji V Rokycanech obsadila 5 místo

Turnaj starších přípravek ve St Plzenci, květen 2012

06.06.2012 19:25

Mužstvo starší přípravky SK Starý Plzenec obsadilo 2.místo na turnaji na
našem hřišti v květnu 2012    

 

Výsledky 11.ročníku Memoriálu V.Rejška ve fotbale

05.03.2012 18:36

V Rokycanech zvítězil fotbalový potěr Štěnovic

Házenkářská hala HK Rokycany byla 4.3.2012 dějištěm 11.ročníku Memoriálu V.Rejška ve fotbale.Turnaj byl určen žákovským starším přípravkám z Plzeňska a Rokycanska.8 mužstev bojovalo ve dvou skupinách systémem každý s každým.

Skupina „A“ : Dobřív porazil Černice 1 : 0, Strašice 2 : 0  a remizoval se Starým Plzencem 0 : 0. Spolu s ním postoupily do semifinále Strašice, když porazily Černice 5 : 0 a 0 : 0 hrály se Starým Plzencem.Poslední duel skupiny mezi Starým Plzencem a Černicemi skončil 0 : 0.

Skupina „B“ : Štěnovice vyhrály 1 : 0 s Mýtem, 3 : 0 s Letnou a remizovaly 0 : 0 s Losinou.Mýto porazilo 1 : 0 Losinou a 2 : 0 Letnou a též postoupilo do semifinále.Losiná pak zvítězila 1 : 0 nad Letnou.

V semifinále porazily Štěnovice Strašice 3 : 0 a Mýto Dobřív až na penalty /zápas skončil 0 : 0/.V boji o 7.místo pak porazila Letná Černice 1: 0.Pátá skončila Losiná, která po nerozhodném výsledku 0 : 0 se Starým Plzencem zvítězila na penalty 4 : 3.Bronzový stupínek vybojovala Dobřív po vítězství 2 : 1 nad Strašicemi.Ve finále zvítězily Štěnovice, jejich zápas s Mýtem skončil 1 : 0.Při závěrečném vyhlašování výsledků byli odměněni i nejlepší jednotlivci.Nejlepším brankářem se stal Jakub Dvořák z Mýta, nejlepším hráčem Ondřej Košťálek z Dobříva a nejlepším střelcem Jan Planeta ze Strašic /autor 4 gólů/.

Vítěz Memoriálu V.Rejška 4.3.2012 - mužstvo st.přípravky Štěnovic

Radyňský pohár

17.09.2011 00:00

V sobotu 17.9.2011 se na našem hřišti ve Starém Plzenci uskutečnil již 9 ročník turnaje starší přípravky tzv.Radyňský pohár.Tento turnaj organizujeme ve spolupráci s poslanci Parlamentu ČR Ivanou Levou /občankou našeho města/ a Jiřím Papežem z Přeštic.Turnaj byl připraven pro 8 mužstev, v pátek bohužel dvě přihlášená mužstva svoji účast zrušila.Proto se hrálo systémem každý s každým 2 x 12 minut.Vítězem se stalo mužstvo Přeštic, které poznalo jedinou porážku až v posledním zápase s domácími minižáky.Druhé místo obsadilo mužstvo SK Smíchov Plzeň, které prohrálo jen s Přešticemi /0 :3/ a remizovalo se Štěnovicemi.Třetí skončili domácí, kteří díky poslední výhře na Přešticemi 2 : 0 dohonili bodově Štěnovice a díky lepšímu skóre je předhonili.Další místa obsadily : 4.Štěnovice, 5.Černice a 6.Losiná.Při předávání cen se blýskli naši „poslanci“.Každý účastník tohoto turnaje dostal plnou tašku dárků, dále pak každé mužstvo fotbalový míč a prvá tři mužstva i poháry.Odměněni byli též nejlepší hráč, střelec a brankář.

Vítězem fotbalového turnaje se stali mladí fotbalisté Košutky

07.02.2011 00:00

Jubielní 10.ročník Memoriálu Václava Rejška proběhl 6.2.2011 v hale HK Rokycany.Tento turnaj, který je vypsán pro kategorii tzv. starších základen /hráči do 10 let/, pořádá SK Starý Plzenec a tradičně na něj zve mužstva z okolí Plzně. 8 přihlášených mužstev bylo rozlosováno do dvou skupin, ve kterých se bojovalo systémem každý s každým. První skupinu ovládl Nepomuk, který všechny své zápasy vyhrál /1 : 0 s Dobřany, 2 : 0 se Strašicemi a 3 : 0 s Mýtem/. Druhým postupujícím byly Dobřany se 6 body /výhra 2 : 0 se Strašicemi a 2 : 0 s Mýtem/. Třetí v této skupině skončily Strašice a to jen díky lepšímu celkovému skóre s Mýtem /jejich vzájemný zápas totiž skončil remízou 0 : 0/. Ve druhé skupině byli nejlepší hráči Košutky, kteří postupně porazili Žákavou 3 : 0, Starý Plzenec 3 : 1 a Horní Břízu 2 : 1. Horní Bříza postupovala jako druhá a to díky výhře 4 : 1 nad Žákavou a 1 : 0 nad Starým Plzencem. Vzájemný zápas mezi Starým Plzencem a Žákavou skončil nerozhodně a tak o třetím místě ve skupině rozhodovalo celkové skóre. Díky němu byl Starý Plzenec lepší. V semifinálových bojích zvítězil Nepomuk nad H.Břízou 2 : 0 a Košutka nad Dobřany 5 : 0. V posledních čtyřech zápasech se již bojovalo o celkové pořadí. Sedmé místo vybojovala Žákava, která porazila Mýto 3 : 0. Páté skončily Strašice, které po remíze 0 : 0 se Starým Plzencem vyhrály v penaltovém rozstřelu 1 : 0. Třetí byla Horní Bříza po výhře 4 : 1 s Dobřany. Ve finále porazila Košutka Nepomuk 2 : 0 a stala se vítězem turnaje. Závěrečné vyhlašování výsledků se neslo v předávání velkého množství cen, které pro všechna mužstva připravil pořadatel. Největší překvapení zažili nejlepší jednotlivci. Nejlepší hráč, střelec a brankář turnaje totiž dostali zdarma zájezd na prvoligové utkání Serie A mezi Interem Milan a FC Janov.

Petr Liška 6.2.2011

Komentář k mladší a starší přípravce

11.06.2010 07:07

Starší (r.n .1999-2000) a mladší přípravka (r.n.2001 a mladší)

zahájili  jarní sezónu soutěžního r.2009/2010.Konečně je tady jaro  a můžeme trénovat opět na hlavním hřišti . Chodili jsme pravidelně trénovat celou zimu do Sokolovny ale vzhledem k zcela nedostačujícím prostorům a velkému zájmu dětí jsme se stali přeborníky ve vybíjené ,která se v takovém počtu jediná dala v tělocvičně hrát.Fotbalu jsme se začali věnovat až později venku na házenkářském hřišti ale i zde je velice těžké vymyslet cvičení pro 20 i více dětí ve věku od 5-10 let.

Zúčastnili jsme se také pravidelného halového turnaje v Rokycanech (memoriál p.Rejška) kde jsme obsadili 5. místo ze 7. účastníků .Byl zde vidět veliký rozdíl mezi týmy které pravidelně trénují ve vhodné hale a námi a tak i výsledek nepovažuji za neúspěch.

 

 Dvakrát jsme měli větší trénink v Plzni na ZŠ Chválenická ve velké tělocvičně ale to je bohužel pro náš oddíl drahá záležitost .

Takže teď již máme pravidelné tréninky v Po a St od 16,30 hodin pod vedením trenérů : Liška Petr, Minařík Petr , Froněk Milan a Skala Roman .

Dětí chodí hodně ale stále rádi přivítáme nové zájemce ve věku 5-10 let !!!

Určitě rádi uvítáme pomoc s trénováním , abychom zabezpečili maximálně intenzivní tréninky  i ve chvílích kdy někdo z trenérů nemůže nebo je s jedním z mužstev na zápasech.

Kromě trénování hrají obě naše přípravky i pravidelné soutěže organizované ČMFS.

Starší přípravka odehrála na jaře již 2 utkání :

9.4. v Luční ul.:Viktorie Z-SK St.Plzenec   7 : 7-goly za Plzenec :J.Dolák 5,R.Skala a L.Lindauer po 1.

Soupeř zvučného jména ale o dost mladší než my .Na naší straně byla tělesná převaha ale šikovnost a fotbalovost byla na straně soupeře.Po zimě bylo vidět jak moc se ještě musíme učit ,ale bohužel  když je pro většinu hráčů fotbal až na x-tém místě  a hrají ho v podstatě pouze na trénincích , tak se těžko můžeme poměřovat s kluby kde mají vybrané talentované děti , které  tímto sportem žijí.

16.4. v Plzenci : SK-Kohouti Rokycany  B   1 : 9 gól za Plzenec J.Dolák  

Silný soupeř tentokrát i s jednoznačnou výškovou převahou . Za starší přípravku u nás pravidelně nastupují hráči patřící ještě do nižší kategorie , což je samozřejmě nevýhoda , ale máme málo hráčů r.n. 1999-2000 . Přesto někteří z těchto mladších patří k oporám i zde –J.Dolák,T.Eberl,…ale na tak silného soupeře to nemohlo stačit .

Mladší přípravka měla odehrát již také v utkání  ale i tak velký klub jako je plzeňské SK 1894 má problémy s dětmi a poté co nás na podzim štastně porazila se již podruhé nedostavila na utkání  a my máme kontumační vítězství , které nás ale vůbec netěší .Přišli jsme o příležitost jim porážku vrátit a hlavně si zahrát.

Takže zatím jediné jarní utkání  :1.FC Junior Plzeň –SK St.Plzenec ml.př. 1 : 6 góly za Plzenec –T.Eberl 3,Bára Froňková , Vašík Froněk a Jan  Dolák po 1

Náš nejmladší tým pokračoval ve výborných  výkonech , které mu na podzim zabezpečili  3.místo v tabulce hned za Rokycany a SK Plzeň 1894.Tento tým má při současných výkonech na to bojovat o první pozice a doufám , že se o to popere i když to samozřejmě není to hlavní o co nám při trénování jde.

 

Záznamy: 1 - 6 ze 6